איך להקשיב לקול הפנימי

במסגרת העבודה שלי ב-מסדרים באהבה נפגשתי עם אלפיי אנשים – בכל זאת מדובר בעסק שהקמתי לפני שש עשרה שנים ובכל בית שהגעתי אליו לא משנה אם מדובר בוילה מפוארת עם בריכת שחיה בכפר שמריהו או בדירת 4 חדרים בת"א הדבר שחזר על עצמו תמיד הוא אי שביעות רצון של האנשים בחיים שלהם. לעיתים בתחום רק בתחום אחד ולעיתים במספר תחומים.

ככל שהעמקנו בשיחה האנשים נחשפו אלי יותר וגילינו שהדבר נובע מהתעלמות טוטלית של הקשבה לקול הפנימי שלהם.

אי שביעות הרצון התבלטה בתחומים שונים כמו: זוגיות לא מאושרת , ריקנות בגלל התפתחות אישית שלא מומשה מעולם, עיסוק או עבודה בלי סיפוק והגשמה, גוף ומצב בריאותי לא תקין, מערכות יחסים לא תקינות עם בני המשפחה או קולגות לעבודה ועוד סיבות כאלה ואחרות.

חוסר הסיפוק מתקיים בעיקר כאשר אתם מחפשים את הריגוש או השמחה והאישור מגורם חיצוני במקום להקשיב מה הקול הפנימי בא לספר לכם.

אנשים מחפשים תשובות במקומות אחרים ואצל אנשים אחרים ולעיתים עוברות הרבה מאד שנים עד שהם מוכנים לפגוש את עצמם ולשאול את עצמם שאלה פשוטה כמו: מה אני אוהבת לעשות? או מה הייתי רוצה לעשות או מה הייתי רוצה להפסיק לעשות.

הקול הפנימי זו האינטואיציה שלכם ותפקידו לחבר אתכם למקום שמסתכל על כל התמונה הגדולה מעבר לקליפות ולמגננות שלכם ולכולנו בלי יוצא מן הכלל ישנה נטייה להשתיק את הקול הפנימי שבא לעזור לנו.

מה עוצר או מונע מאיתנו להקשיב לאותו קול? אותו חבר פנימי קרוב שבא לעורר אותנו ולהזיז אותנו לעבר חיים ממומשים ומסופקים יותר? שבא להזכיר לנו לעצור ולהיזכר מה אהבנו לעשות

מה שעוצר אותנו תמיד הוא הפחד משינוי, הפחד ממה יהיה אם אעזוב למשל את מקום העבודה שהפסיק כבר מזמן לרגש אותי אבל הוא בכל זאת מבטיח לי תנאים מצויינים ומעמד יוקרתי ומשכורת יפה ורכב צמוד.

ומה יקרה אם אוותר על הזוגיות שאיבדתי בה עניין אחרי 30 שנה? גם כאן הפחד משחק תפקיד משמעותי ועולות מחשבות כמו: מה יהיה אם לא אמצא זוגיות חדשה ואשאר לבד או איך אסתדר כלכלית או איך אוותר על הבית ועל כל הדברים המוכרים לי. הפחד ממה יגידו אחרים, הפחד איך הילדים יגיבו לפרידה, הפחד אילו חברים יוותרו עלי ויעדיפו ללכת עם הצד השני ועוד הרבה מאד פחדים שמשתקים אותנו, מקפיאים אותנו  ותוקעים אותנו במקום עוד כמה שנים טובות.

הקול הפנימי מאד שקט והוא פונה אליכם בצורה עדינה עד סמויה ולרוב הוא אפילו לוחש לעומת הקולות הרועשים שבהם הפחד והשכל מדברים אליכם.

אם לא תהיו מספיק קשובים אליו אתם עלולים לפספס אותו. כשהקול הפנימי מגיע אליכם הוא מלווה בתחושת רוגע ושקט ובגוף זה מרגיש נעים ומשחרר. זו תחושה פנימית של ידיעה של משהו יציב ושלם ונכון.

הקול הפנימי מגיע כדי לדחוף אתכם לעשייה וברור לכם מיד שזו פעולה נכונה ומדוייקת שעליכם לעשות מפני שזו ידיעה פנימית עמוקה. ברגע שתקשיבו לו תדעו בדיוק מה עליכם לעשות ולא תצטרכו למצוא את הפתרון בחוץ.

למה חשוב לעשות את מה שאתם רוצים ולא לעשות את מה שאתם לא רוצים?

מפני שהרצונות הם איתות מהנשמה לדרך הנכונה לכם. אני מדברת כמובן על הרצונות העמוקים שלכם שברגע שאתם חושבים עליהם הם מעוררים בכם התלהבות.

ברגע שאתם נשמעים לרצון הלב שלכם הנתיב נפתח והזדמנויות יזרמו אליכם.

כשאתם מאלצים את עצמכם לעשות דברים כנגד הרצון שלכם אתם חווים תסכול וויתור על עצמכם.

מהי הדרך שלך לגלות את הרצון הפנימי שלך?

הקדישי מדי יום זמן קצוב נטו בשבילך בלי מסיחי דעת. אפשר דרך הליכה בשדות או ליד הים או אפילו בשכונה שאת גרה בה. אפשר לכתוב יומן שבו תרשמי את כל הדברים שאת אוהבת ואת כל התחומים שאת רוצה לשנות או לשדרג בחייך.

ככל שהקליפות יתקלפו כמו קליפות בצל ככה מגיעים לשכבות הפנימיות יותר ומתחילים לגלות מה ואיך הנפש שלכם מבקשת.

לעיתים לא מצליחים לזהות את הדברים לבד וכאן המקום לפנות לגורם חיצוני מקצועי שהוא מיומן ומבין את הדרך ויודע להוביל אנשים כדי שהוא יוכל לדייק אותך וברגע שיתעוררו אצלך התנגדויות ופחדים למה לא לשנות ולמה לא לזוז כפי שקרה עד היום אז דרך ההכוונה המקצועית שלו תוכלי לפרוץ את החומות והגבולות של עצמך.

ברגע שאת נמצאת במסגרת בטוחה ותומכת לאט לאט זה יקרה. גם תתחברי פנימה וגם תוכלי להתמודד עם הפחדים והמחסומים שמעכבים אותך.

אם גם את מחפשת את הדרך פנימה לקול הייחודי שלך וקשה לך לזהות מה בדיוק את רוצה אני כאן בשבילך ואם את כן מצליחה לעשות את השינוי ולמצוא את הדרך אשמח שתשתפי אותי בתגובות כאן למטה ואני אשמח ללמוד מהניסיון שלך.