איך איך מפתחים הרגל של חשיבה חיובית ?

איך מייצרים חשיבה חיובית שתעזור לכם להשיג תוצאות ולשפר את מערכות היחסים שלכם עם אחרים ועם עצמכם?

רוב האנשים בטוחים שמה שגורם להם להרגיש טוב או רע אילו אירועים חיצוניים.

מה שאנשים סביבם אומרים, מה מצב המדינה, מצבם הכלכלי, מילה שחברה אמרה להם ועוד…

עפ"י גישה זו אם כל דבר מתרחש בהתאם לצפיות שלהם הם יכולים להרגיש טוב.

אבל אם קורים דברים רעים או לא משמחים במיוחד והם לא משיגים את מבוקשם מיד ירגישו דכדוך, כעס או תסכול וזו גישה בעייתית מפני שבדרך זו אף פעם אי אפשר לשלוט  בתוצאות וכך אנחנו נשארים מוגבלים ותלותיים בגורמים חיצוניים ולא בעצמנו. במצב כזה אנחנו לא מתנהגים כבורא אלא כנשלטים.

אני פוגשת את צורת החשיבה הזו הרבה מאד פעמים כשלקוחות מבולגנים מזמינים אותי לעזור להם לארגן לעצמם את החיים. דרך ההסתכלות שלהם מאד זהה לדברים שהזכרתי וברוב המקרים הם מפתחים פסימיות לגבי עצמם וכעס עצמי מפני שהם לא סומכים על עצמם.

הבשורה המשמחת היא שכל אחד מאתנו יכול ללמוד לשנות את זה בכל רגע נתון ולהתחיל ממש מעכשיו לשלוט ברגשות שלו ובמה שאנחנו חווים מפני שהסיבה העמוקה לרגש הכואב אף פעם לא מגיעה ממקור חיצוני אלא ממקום פנימי רגשי.

החשוב הוא, לשאול את עצמנו שאלות מעצימות ולא שאלות מורידות כמו: למה דווקא לי זה קורה או למה רק אני לא מצליחה? או איך זה שאני לא מסוגלת

רוב האנשים נוטים לכוון את תשומת הלב שלהם לשלילי, לבעיות במקום להתמקד בפתרונות.

כל מה שצריך לעשות הוא עניין מאד פשוט – להחליף את השאלות המקטינות שאנחנו שואלים את עצמנו לשאלות מעצימות.

בעזרת חזרה על השאלות המעצימות בתדירות גבוהה יותר כך האפקט המצטבר יהיה משמעותי יותר.

דמיינו שהראש שלכם הוא גינה ואתם מזינים אותה עם דשן אורגני ומשקים אותה במים צוננים ומשמיעים לה מוסיקה נעימה ומלטפת ואתם מנקשים כל עשב שצומח ומפריע לצמחים ששתלתם להתקיים ואתם מבלים בגינה עם ילדיכם ומעניקים לה תשומת לב ואהבה ודאגה ואז באופן אוטומטי הגינה שלכם תלבלב ותפרח.

בדיוק באותו אופן נסו להזין את התודעה שלכם על בסיס קבוע בעזרת מילים מעצימות כמו: אני יכולה ואני מסוגלת להצליח ואני טובת לב ויש לי אהבה לכל אדם והאור מלווה אותי בדרכי תמיד וכבר כשאתם מתעוררים בבוקר תחשבו מה כן טוב בכם ומה אתם כן מסוגלים לעשות וכמה אתם כן אהובים – הרי חייב להיות לפחות אדם אחד בעולם הזה שאוהב אתכם במיוחד.

אמרו לעצמכם איזה פנים נעימות יש לי ואיזו נתינה יש לי ואיזה כיף שהצלחתי להשיג בעבר את הדברים שרציתי להשיג לעצמי וכמה אני מוכשרת.

תנו לעצמכם דוגמה או שתיים במה הייתם מוכשרים בעבר ואז באופן טבעי הנפש שלכם תזרח ותקרין פנימה והחוצה שמחה וודאות והביטחון העצמי שלכם יתעצם.

אם תתמידו בגישה הזו תוכלו להחליף ולשנות את דפוסי החשיבה שלכם לגבי עצמכם ולגבי העולם ובכלל את הגישה שלכם לחיים ולמצבים שונים.

אתם יכולים לשאול את עצמכם שאלות כמו: על מה אני מוקירה תודה ואילו דברים משמחים אותי ומה אני נהנית לעשות ומהם הדברים המלהיבים אותי ומיהם האנשים המשמחים לי את הלב רק מעצם המחשבה עליהם.

אפשר לשאול מהם הדברים שעשיתי ואני גאה שהצלחתי לעשות

אמצו לעצמכם את השיטה המרימה הזו לחיים זה רק ייטיב עמכם. חשיבה חיובית על העולם ובעיקר על עצמכם היא שם המשחק

ואם אתם לא מצליחים לעשות את זה בעצמכם התקשרו אלי עוד היום ואני אלמד אתכם איך עושים את זה באופן עמוק יותר לגבי כל תחום בחיים ובכל מערכות יחסים

אוהבת מאד -איילת 052-2343399