איך 3 טיפים לסדר יום אפקטיבי

מכירה את התחושה הזו שאת נשכבת על הספה בסוף היום ואת מנסה להיזכר מה הספקת לעשות במהלכו ואת לא מאמינה איך הוא עף לך ומכל הדברים שתכננת לעשות הצלחת לסיים רק דבר אחד?

אני נפגשת עם הרבה מאד נשים יצירתיות ומעניינות במיוחד וכמעט כולן משתפות אותי שהן מרגישות מתוסכלות מפני שאף פעם הן לא מצליחות לעמוד בכל המשימות שהן הבטיחו לעצמן שיעשו והדבר משפיע מאד על מצב הרוח שלהן ובאופן ישיר גם על הביטחון העצמי שלהן מפני שהן לא עמדו בציפיות של עצמן.

כדי שתרגישי תחושת מילוי פנימי שהצלחת ליישם את הדברים החשובים לך במיוחד וכדי שתחווי הצלחה וסיפוק הכנתי עבורך מספר טיפים:

הכיני לעצמך רשימה של כל המטלות/ משימות / מטרות שחשוב לך לסיים עד סוף השבוע.

לאחר שהכנת רשימה מסודרת התחילי לתעדף במספרים לפי סדר חשיבותן. מהחשובה ביותר עד לזו שבעדיפות אחרונה.

בשלב הבא את בוחרת לכל יום מהשבוע בין 2-3 משימות שאת יודעת שתצליחי לעמוד בהן.

תמיד עדיף לקחת פחות משימות מאשר עומס שלא תעמדי בו ורק יצור עבורך תחושת תסכול.

למשל – אם את צריכה לנהל עסק, החליטי מהם הדברים שחשוב לך לדאוג להם במיוחד – אולי לשווק את העסק או שאת צריכה לחדש מלאי של ציוד חדש או שעלייך לקבוע פגישות עם ספקים כדי קבל מהם הצעות מחיר. ברגע שאת ממוקדת במטרה את כבר יודעת מהם הצעדים שעליך לעשות כדי להשיג אותה.

ודוגמה נוספת: נסי להחליט איזה חדר או אזור בבית מטריד אותך במיוחד. תכנני מה בדיוק את רוצה שיהיה שם, איזה אווירה? מה הסגנון? אילו פתרונות אחסון צריך למקום הזה? איזה תאורה צריכה להיות שם? כזו המאירה על כל החדר או על התקרה או רק על אזור מסוים בו? חלשה, חזקה? אילו רהיטים את צריכה שם? ארון או רק שידה מספיקה? בחרי צבע שהיית רוצה לצבוע את הקיר, איזה וילונות? ארוכים, קצרים. בד דק או עבה, אטום או שקוף. תכנני לפרטי פרטים ובהתאם לכך החליטי למה את דואגת בכל יום. יום ראשון לצאת לרכישת הדברים ביום שני צביעת הקיר, יום שלישי התקנות תאורה והרכבת השידה וכן הלאה…

2.הסחות דעת הן האויב מספר אחת בדרך למטרה. ישנה נטייה לפקוח עיניים בבוקר ומיד להתחבר לנייד ולבדוק הודעות בווטצאפ, התראות בפייסבוק, מיילים חדשים שהגיעו והדבר שואב ממך הרבה מאד אנרגיה לכן חשוב שתבדקי אילו אפליקציות בנייד משרתות אותך ועל אילו את יכולה לוותר. גם בהייה בטלוויזיה עלולה להוציא אותך מפוקוס במטרה.

 זכרי, כל שעה שעוברת לא חוזרת ולכן הגדירי לעצמך כמה דקות ביום את מוכנה לאפשר לעצמך להקדיש להסחות סרק ועדיין תספיקי למלא את רשימת המשימות היומית שהגדרת לעצמך. כך תצליחי להפיק לעצמך תפוקה מתגמלת.

זכרי תמיד שאת רוצה להפיק את המרב ולחוות הצלחה.

3.אם יש לך צורך להעלות פוסט לפייסבוק או לאינסטגרם דייקי מה את רוצה להפיק ממנו.

מה חשוב לך להשיג דרכו? אולי קידום לעסק שלך או לשווק מוצר מסוים שאת מאמינה בו או להפיץ רעיון או אידיאולוגיה, או שזה משהו שקשור בעזרה לזולת או רצון להשפיע ואולי סתם בא לך לקבל תשומת לב וזה ממש בסדר.

העניין הוא לשלוט במצב ולהגדיר לוח זמנים מתי את משיבה לכותבים אחרת כל היום שלך יסבוב סביב הפוסט.

ליעוץ אישי לסדר כדרך חיים התקשרי אלי