שיקום מבנים- הזדמנות פז לעיצוב והום סטיילינג

בשנים האחרונות, במיוחד בערים ניתן לחזות בתהליכי שיקום מבנים שצצים כמו פטריות אחרי הגשם. מגמת שיקום המבנים הינה מגמה ממשלתית שהינה חלק מהתוכנית להתחדשות עירונית. אם אתם שואלים את עצמכם מה זה בכלל שיקום מבנים, ורוצים ללמוד איך שיקום של מבנה הוא הזדמנות מדהימה להעניק לבית שלכם את העיצוב שתמיד חלמתם עליו, אתם במקום הנכון. 

שיקום מבנים- על מה מדובר?
שיקום מבנים כפי שכבר נאמר הוא ממהלך ממשלתי של התחדשות עירונית. החלטה זו התקבלה על מנת שקבלנים יקבלו תמריץ לשקם ולשפץ מבנים ישנים ולהרוויח עליהם כסף מבלי שהדיירים שגרים בהם (אתם) יצטרכו לשלם פרוטה על השיפוץ. מטרת שיקום המבנים היא בעיקר לדאוג לביטחון ולבטיחות של דיירי הבניין. בניינים שנבנו לפני שנות השמונים לא עומדים בתקן במקרה של רעידת אדמה ולכן הם חייבים לקבל חיזוק כדי שיוכלו להגן נאמנה על הדיירים במקרה של רעידת אדמה. בנוסף לכך, בדר"כ בבניינים ישנים אין חדר ביטחון או ממ"ד ולכן, חובה להוסיף כזה על מנת לדאוג לביטחון התושבים מול הסכנות הביטחוניות שלצערנו הן מנת חלקנו במדינת ישראל. 

תירוץ להתחדשות ולהגשמת חלומות
למרות שאנו ממליצים אף פעם לא לחכות יותר מידי בהגשמת החלומות שלכם, אין ספק שאם הבניין שלכם עובר שיקום, מדובר בהזדמנות מצוינת לעצב את הבית מחדש ולהגשים את החלומות העיצוביים שתמיד היו לכם ועכשיו הם שוכבים במגירה וצוברים אבק.
ברור כי סטיילינג ועיצוב הבית הם הלב הפועם של הבית כולו, והם אלו שמעניקים את התחושה המדהימה של מגורים במקום שהוא לא פחות מהממלכה האישית שלכם. 

במהלך השיקום המבנה דברים זזים ובעצם זאת ההזדמנות לדמיין שוב את הוויז'ן הכולל כלפי החלל, להתחדש ולהלביש את הבית בצורה שונה לגמרי. שיקום המבנה מביא איתו אומנם רעש ובאלגן, אך הוא גם טומן בחובו את האפשרות לבחור לשנות דברים בתוך החלל ולעצב אותם בצורה חדשה.
שינוי כזה לא חייב להיות יקר או בלתי אפשרי, אפילו סידור של הרהיטים בצורה שונה שתיצור אווירה הרמונית בחלל או החלפת הכיסויים לכריות הספה בכיסויים מיוחדים שיקרצו לכל מתבונן, הם כבר התחלה בשדרוג עיצוב הבית. גם תמונות חדשות והתאמת הצבעים הכוללים בחלל, כבר תספק תחושה רעננה ומיוחדת לחלל. בכל אופן, מה שבטוח הוא שברגע שהמבנה עובר שיקום על מנת לשמור על החיים שלכם, זהו בהחלט הזמן הנכון להפוך את החיים עצמם לטובים יותר. שיקום המבנה מביא איתו הזדמנות לשדרוג שלא כדאי לפספס.
לאחר מספר שנים באותו הבית, שינוי כזה יכול לרענן את האווירה. רעננות שכזו תחדור לכל תחומי החיים שלכם ותמלא אתכם במאגרים חדשים של אנרגיות ושמחה. כמובן, שאם אין לכם קצה חוט, תמיד תוכלו למצוא מומחים בתחום שישמחו לעזור לכם ולבצע עבורכם עיצוב מחודש לבית המשוקם.