טיפים לסידור הסלון

עיצוב-סלון

סלון הבית הינו חדר מרכזי ובעל נוכחות. הוא ממוקם, לרוב, סמוך לכניסה לבית ואליו נחשפים מיד לאחר שעוברים את מפתן הדלת. בבתים רבים הוא מתחבר לפינת אוכל צמודה ובאחרים, גם למטבח, כך, שנוצרת יחידה גדולה אחת. בבתים פרטיים יוצאים ממנו אל הגינה הצמודה והדבר משנה מעט את אופיו ואף מוסיף אטרקטיביות. אל הסלון מגיעים כולם בשל היותו חלל "ציבורי" בבית. החל מבני הבית, דרך האורחים וכלה במבקרים אחרים הבאים למשימות תיקונים וטיפולים במערכות הבית השונות וכדומה. בשל הסיבות הללו, ואחרות נוספות, רוצים בעלי הבית לעצב את הסלון על פי טעמם. הוא במידה רבה מהווה מן כרטיס ביקור שלהם.
להלן מספר טיפים לסידור הסלון
נוחות ופונקציונאליות – הסלון חייב להיות פונקציונאלי ונאה. כלומר מצד אחד נוח לשהייה, לישיבה, לאירוח ולפעילויות רבת ומאידך נאה ומושך את העין. לא תמיד ניתן לשלב היטב בין שני אלמנטים שלכאורה מנוגדים כאלו. לדוגמא: כסא נאה לא תמיד יהיה בהכרח נוח לישיבה ממושכת, שולחן זכוכית אומנם נאה אבל מתלכלך מהר ואף עלול להישרט וכן הלאה.
עדיפות ראשונה לבחירת סלונים ורהיטים אחרים וקביעת מקומם – היות ומערכת הישיבה, השולחן הצמוד, בר המשקאות והשידה לטלוויזיה הם רהיטים גדולים ובעלי נוכחות יש לתכנן היטב את בחירתם. יש להעמידם בפינות שונות של הסלון באופן שיותיר מקום רב במרכז לתנועה ומעבר. סלונים בוחרים על פי טעם אישי, צרכים קיימים אופי העיצוב שעליו מחליטים וכדומה.
מיקום מערכת הישיבה – רצוי שתהייה באופן שניתן יהיה לראות הנוף הנשקף מהסלון. נוף הררי, ים, גינה, וכדומה. בנוסף, מול פינת הישיבה יש למקם את מסך הטלוויזיה. בחירת מימדיו תיעשה על פי מרחק הישיבה. כמות פריטים מינימאלית הכרחית – בחירת ריהוט מינימאלי הכרחי במימדים הרצויים לא תעמיס יתר על המידה על העין.
בחירת פריטים משלימים – סביב הריהוט ניתן להוסיף את יתר הפריטים, חפצי נוי, מנורות עומדות, אגרטלים וכדומה.
קו עיצוב אחיד – קו העיצוב הכללי של הסלון חייב להיות מורגש בבחירת הריהוט, צבעי הקירות, השטיחים, הוילונות ושאר מוצרי הטקסטיל והפריטים הנדרשים. קו עיצוב יכול להיות קלאסי, בסגנון הייטק, נקי, כפרי ועוד. הדבר תלוי מאוד בסביבה בו ממוקם הבית, באורח החיים, בטעם האישי ועוד. קו העיצוב חייב להיות מותאם ליתר חללי הבית הצמודים ובין היתר: פינת האוכל המטבח וכדומה. בחללים המהווים יחידה אחת יש ליצור המשכיות שתבוא לידי ביטוי באלמנטים שונים.
תאורה משלימה – את כל האלמנטים הללו תשלים תאורת לדים נאה אשר תספק גם תאורת היצף נדרשת וגם תאורת אווירה של מנורות עומדות, מנורות שקועות בהנמכת תקרה, בברי משקאות, מעל אדנית פרחים ועוד. מומלץ לכל מתלבט לפנות למעצבי פנים בעלי מוניטין. הם יידעו לעצב ולסדר את הסלון על פי טעם לקוחותיהם

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *