טיפים להכין את ביתכם למכירה

לאחר שהחלטתם להוציא את ביתכם לשוק, אתם מתחילים להבין את כל הפרטים הקטנים הכרוכים בהפיכת הבית למזמין עבור קונים פוטנציאליים. מאחר שרוב האנשים מבצעים את החלטות הרכישה על סמך תחושת הבטן הראשונה שהם מקבלים כאשר הם נכנסים לנכס, הפרטים חשובים – ובגדול.

על מנת לקבל את ההצעות הטובות ביותר, אתם צריכים להציג את הבית שלכם באור הטוב ביותר. העצות הבאות יסייעו להביא את הבית שלכם ל"מצב מכירה" ולהגדיל את הרלוונטיות שלו בשוק.

בטלו מאפיינים אישיים והפכו את הבית לניטרלי

אם אתם מוכרים את הבית בזמן שאתם גרים שם, נסו לנקות את העומס ככל האפשר. כל דבר שמסיח את הדעת מהתכונות של הבית שאמורות לסייע במכירתו, צריך להיות מאוחסן. התחילו על ידי אריזת צילומים משפחתיים ודברים אחרים שמעידים בצורה משמעותית על הטעם האישי שלכם. אתם רוצים שהבית יראה ניטרלי ככל האפשר. הרעיון הוא לגרום לקונה הפוטנציאלי לדמיין את הבית כשלו, כמו שהוא היה רוצה שיראה, ולא כאילו הוא האורח שלכם. אתם רוצים שהבית יהיה כמו קנבס ריק עבור הקונים, בו הם יוכלו לדמיין את עצמם חיים.

שקלו לשכור יחידת אחסון זמנית

אם אתם מוכרים בזמן שאתם עדיין חיים בבית, אפשר גם לעשות משהו פחות מסובך לביצוע, כמו לשכור יחידת אחסון זמנית. גם ככה תצטרכו לארוז, אז תוכלו על הדרך לסלק את כל הפריטים הלא הכרחיים מדרככם.

זה לא רק יסייע באריזה, אלא גם ייתן לבית מראה יותר מרווח ופחות מלחיץ.

הצללה וקירוי של הבית

מחקרים הראו שהוספת פתרונות הצללה לבית או הגינה, כגון: סוככים, גגונים או שמשיות , גורמים לבית להיראות יוקרתי יותר ועוזרים בתהליך המכירה. הדבר יסייע בעדכם למכור את הבית מהר יותר ובמחיר משתלם יותר.

בצעו ניקיון יסודי

אם תציעו את הבית למכירה כשהוא פחות עמוס, תשיגו את היתרון של מראה מרווח, אבל הפרטים הקטנים ייראו בולטים יותר – כמו צבע סדוק בקירות או כתמים על השטיח. זה הזמן לנקות גם מקומות שפחות מגיעים אליהם,  כמו החלונות, השטיחים ולנקות לכלוך או שומן מהדלתות והקירות.

שקלו לבצע העמדה לבית

אם אתם מוכרים את הבית כשהוא פנוי, מתווכים רבים יגידו שתוכלו למכור במהירות ובמחיר גבוה יותר על ידי ביום מקצועי. הכוונה היא בעצם הבאת רהיטים יפים והשקעה מסוימת בעיצוב הפנים על מנת לגרום לבית להראות כמו מתוך מגזין. מה שהבימוי עושה זה לאפשר חזון של איך הבית יכול להראות, ומסייע לקונים לראות את הפוטנציאל שבו.

על פי נתונים בתחום, נכס שעבר ביום מבלה 73% פחות זמן בשוק; נמכר ביותר כסף; והמוכר מתבקש לפחות וויתורים בתהליך.

דאגו לטפל בתיקונים קטנים

עכשיו זה הזמן המתאים לתקן את הברז הדולף וכל הדברים הקטנים שכבר השלמתם איתם, כי קונים פוטנציאליים לעיתים קרובות מחפשים משהו "מסריח". הדרך הטובה ביותר להבטיח מחיר טוב הוא להציג את הבית למכירה כשהוא מוכן, ללא צורך באינסוף תיקונים קטנים כשנכנסים אליו.